به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی سپاه شهداء آذربایجان غربی؛سرهنگ پاسدار حیرانی به همراه مسئول بسیج سازندگی و فرمانده حوزه روستایی از روستا های محروم علی آباد،فیض آباد،چیرکندی،بسطام،گوزدَگن،دوزآغلی،بندلی،قره بویا،چیتگر،گورشو و کفیل شهرستان چایپاره بازدید کرده و از خانواده های نیازمند این روستاها سرکشی نموده و به خواسته ها و نیازهای آن عزیزان سیدگی نمودند.
امام جمعه فولادشهر گفت:ضرورت شناسایی و بهره‌مندی از استعدادها و ظرفیت‌های مغفول در کشور بسیار مهم است چراکه اگر ما بتوانیم از همه‌ی ظرفیّت کشور با برنامه‌ریزیِ درست استفاده کنیم، پیشرفت کشور و رشد کشور، بسیار بیشتر از امروز خواهد شد.
قرار نیست همه چیز به وفق مرادت باشد و خوب کار کنی، قرار نیست همه چیز ایده‌آل باشد و بتوانی موفق شوی، قرار نیست برایت فرش قرمز پهن کنند. پیدا کردن راه‌حل درست زمانی که همه درها بسته شده و هیچ راه امیدی نیست مهمترین الگوی مسئولان بسیج سازندگی شهر زرقان در استان فارس است. جوان‌هایی که از یک ویرانه یک کاخ پرابهت ساخته‌اند و روستا و منطقه‌ای را که داشت با مهاجرت بی‌رویه آن هم فقط به خاطر خشکسالی به کویر تبدیل می‌شد را به یک قطب بزرگ و مهم کشاورزی تبدیل کردند. اقدامات موثر سپاه زرقان در تغییر الگوی کشت و کسب رتبه برتر کشوری کاشت گلرنگ افتخار بزرگی برای این بخش است. حامد خادمی مسئول بسیج سازندگی سپاه زرقان گفت: کشاورزان بخش زرقان با کشت گلرنگ ضمن افزایش در آمد در مصرف آب نیز صرفه‌جویی کردند و در بخش زرقان امسال هشت هزار هکتار زیرکشت گلرنگ رفته که نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است. زرقان را می‌توان سرزمینی دانست که مردمانش کمر همت بسته‌اند تا هم اقتصاد مقاومتی را تجلی دهند و هم تولید و اشتغال بومی را و تلاش دارند تا کالایی ویژه را به مردم ارائه دهند تا زمانی که از مردم انتظار حمایت از کالای ایرانی دارند بتوانند از این خواسته خود دفاع کنند. لازم به ذکر است سیاست روز تلاش دارد در چارچوب حمایت از جوانان ایران زمین که قدم در راه جهاد خودکفایی نهاده و تلاش دارند تا با آموخته‌های خویش آبادانی را شهرهای دور افتاده این سرزمین تجلی دهند از این هفته در چاپ چهارشنبه‌های خود، به بررسی و ارزیابی عملکردهای این کارآفرینان می‌پردازد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «یک مانع استفاده از ظرفیتهای کشور، کم‌کاری‌ها است. بعضی از افرادی که در بخشهای مختلف مسئولند، متأسّفانه دچار تنبلی و کم‌کاری بوده‌اند و هستند. وضع کشور اقتضا میکند کار پُرتوان و پُرتلاش را؛ مسئولین و مدیران در هرجا که هستند، بایستی تلاش را افزایش دهند.» ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «ما وارد ماه شعبان شدیم؛ ماه عبادت، ماه توسّل، ماه مناجات؛ وَ اسمَع دُعائی اِذا دَعَوتُک، وَ اسمَع نِدائی اِذا نادَیتُک؛ فصل مناجات با خدای متعال، فصل مرتبط کردن این دلهای پاکْ با معدن عظمت، با معدن نور؛ این را قدر باید دانست. این مناجات شعبانیّه یک تحفه‌ای است که در اختیار ما قرار داده شده است. خب ما دعا خیلی داریم، همه‌ی این دعاها هم پر از مضامین عالی است، امّا بعضی یک برجستگی خاصّی دارند... ماه شعبان یک چنین ماهی است؛ دلهای پاک، دلهای نورانی، دلهای جوان، از این موقعیّت بهره بگیرند، استفاده کنند، رابطه‌تان را با خدا قوی کنید.» ۱۳۹۲/۳/۲۲
هم زمان با آغاز بــه كار دهكدهي اقتصاد مقاومتي در روستاي فارفان در شرق استان اصفهان دهكدهي اقتصــاد مقاومتي در شهرســتان مبارکه روستای اراضي اصفهان هم كارش را آغاز كرد. دانشــور دراين باره ميگويد:در روستاي اراضــي شهرســتان مباركه بــا توجه به خشكســاليهاي اخير و افت آبهاي زيرزميني دومين دهكده اقتصاد مقاومتي كارش را بــا طرح هاي مشــابه طرحهاي اجرايي درروستاي فارفان آغاز كرد. وي ادامه ميدهــد: روي آوردن به توليد محصوالتي كه ميزان مصرف آب كمتري دارد مثل گياهان دارويي و خشك كردن ميوهها در اوليت كارهاي سازمان بسيج سازندگي قرار دارد.به همين منظور بايد به اين نكته اشــاره كرد كه در اين دهكــدهي اقتصاد مقاومتي در حوزهي صنايع تبديلي وخشك كردن محصوالت پيشرفتهاي چشمگيري داشته است تا جايي كه امروز روستاي اراضي درحوزهي كردن سردرختيها به خصوص ميوهي هلو وعرضهي آن در بازار تبديل به يكي از قطبهاي اقتصادي شناخته شدهي كشور شده است. او ادامه ميدهد: خوشــبختانه با توجه به تســهيالتي كه در اختيار متقاضيان كار دردهكدهي اقتصاد مقاومتي گذاشــتيم پيشرفتهاي زيادي را شاهد بودم تا جايي كه براي رونق بيشتر كارها تسهيالت را به سمتي برديم تا با عقد قرارداد قرار دادي با شركت توليدكنندهي دستگاههاي خشك كن ميوه در استان البرز اين دستگاهها را با قميت پايين و كيفيت مناسب خريداري كرده و در در اختيار بسيجيان و متقاضيان كار قرار بدهيم تا فعاليتهاي بيتشري را از اين به بعد شاهد باشيم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سمیرم در گفت‌وگو با خبرنگاربسیج با تبریک سال ۹۷ اظهار کرد: مقام معظم رهبری همچون سال‌های گذشته راه اعتلای کشور را با پیام نوروزی اعلام و حمایت کالای ایرانی یک تکلیف برای ما شده است و تعصب خرید کالای ایرانی را برای رونق اقتصادی کشور یک الزام خواند.
فرمانده انتظامي شهرستان لردگان از كشف ۴ تن و ۸۰۰ كيلوگرم چوب جنگلي قاچاق در اين شهرستان، خبر داد.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون سمپاشی ۳۵۰۰ هکتار در سطح مزارع گندم و جو آبی و دیم درگیر با سن گندم در استان انجام شده است.
سومین جلسه هماهنگی صندوقهای قرض الحسنه شهرستان البرز در ناحیه امام رضا(ع) برگزار شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردل گفت: در تعطيلات نورزي امسال به ۸هزار و ۵۸۱ نفر در اين شهرستان خدمات بهداشتي و درماني ارائه شده است.
به همت سپاه شهرستان اشنویه از محل اعتبارات محرومیت زدایی قرارگاه حمزه سیدالشهداء تعداد ۱۴ سری جهیزیه تهییه و به ۱۴ نوعروس شهرستان اهداء گردید.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: از این پس پرداخت تسهیلات و کمک های فنی و اعتباری به طرح هایی با هدف توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر که دارای ظرفیت ایجاد اشتغال یک هزار نفری با ارزان ترین سرمایه هستند، جایگزین ارائه تسهیلات به کارخانه هایی می شود که اشتغال آنان با سرمایه هنگفت به یکصد نفر نیز محدود نمی شود.
اهداي ١٠ سري جهيزيه به نوعروسان پايگاههاي بسيج شهيد مفتح و الزهرا (س) طلاب شهرستان مياندوآب از محل اعتبارات قرارگاه حمزه سيدالشهدا (ع)
سرپرست گروه جهادی بشری دانشگاه خوارزمی کرج گفت: طی ۲ سال در روستای سیاهکلان فعالیت خواهیم داشت و اگر بودجه کافی در اختیار داشتیم، می‌توانستیم در طول مدت یکسال نیز کار را به نتیجه برسانیم.
فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی گفت:اعتبار احداث ۷۲ خانه عالم در روستاهای آذربایجان غربی توسط سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تأمین شده است.
پروژهای محرومیت زدایی قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ع) در سال ۹۶ در سطح شهرستان اشنویه به شرح ذیل می باشد. …
جمعی از جهادگران مومن و دلسوز گروه جهادی صابر استان البرز در اردوهای جهادی شرکت کردند و اقدام به ساخت خانه محروم در منطقه حصار کرج نمودند.

صفحات